دانستنی های سیسمونی نوزاد

سه شنبه 5 آذر 1398 11:52 ب.ظنویسنده : alireza

 
سیمونی نوزاد امروزی
حالا که نزدیک به دنیا آمدن دلبندتان هست، احتمالا در تکاپوی خرید وسایل سیسمونی هستید. یکی از کارهایی هست که هر مادری با عشق اون رو انجام می ده. این را باید بدانید که بسیاری از وسایل در سیسمونی نوزاد دخترانه با سیسمونی نوزاد پسرانه مشترک است. اما جیزهایی هم هست که مختص دخترها و یا پسر ها می باشد.

در این بین بسیاری از وسایل خریدشان لازم و برخی نیز کاملا بی فایده هستند. پس بهتره با دید باز اقدام به خرید کنید. در این مقاله سعی میکنیم تا بهترین ،بروزترین و کاملترین اطلاعات را در مورد تهیه لیست کامل سیسمونی نوزاد (هم سیسمونی نوزاد پسر و هم سیسمونی نوزاد دختر ) را دراختیار شما همراهان عزیز و محترم  قرار دهیم.همچنین نکاتی در مورد انتخاب لوازم ایمنی و بهداشتی که از اهمیت بالاتری برخوردار است را برای شما توضیح خواهیم داد.لطفا با ما همراه باشید.


معمولا در گذشته لیست سیسمونی نوزاد از موارد زیر تهیه می شده است :

یک تا هفت قباچه در سایزهای مختلف برای نوزاد یک روزه تا سه چهار ساله، کلاه کوچک از جنس ترمه برای تابستان و اطلس برای زمستان، لچک سفید، کمرچین، قنداق، گوشواره و النگو برای نوزاد دختر، تشکچه و بالش، یگ گهواره ی تابستانی و یک گهواره ی چوبی، رخت خواب و پستانی، عروسک پارچه ای برای نوزاد دختر و اسب چوبی برای نوزاد پسر، آرد برنج، زعفران و طلسم برای آل و … .امروزه این اقلام با کمی تفاوت تهیه می شوند، البته پایه ی اصلی سیسمونی نوزاد همان است ولی به صورت مدرن تر و راحت تر.از جمله وسایل اصلی سیسمونی نوزاد که پدر و مادر آن را برای نوزاد خود تهیه می کنند می توان لباس نوزاد،
وسایل حمل نوزاد، وسایل غذاخوری و تغذیه نوزاد، کالای خواب، بهداشت و حمام، دکوراسیون اتاق خواب کودک، اسباب بازی و … را نام برد.برای آسان تر کردن کار خود، می توانید یک لیست کامل از اقلامی که نیاز دارید تهیه کنید. اگر اولین بار است برای تهیه ی سیسمونی نوزاد اقدام می کنید، از طریق جست و جو در اینترنت می توانید یک لیست کامل تهیه کرده و باخیال راحت به خرید بپردازید.در این میان وبسایت نی‌نی و مامان پا با هدف تامین مایحتاج کودک دلبند شما از بدو تولد تا مرحله نوجوانی و جوانی در زمینه انواع سرویس خواب نوزاد ، سرویس خواب نوجوان و سیسمونی نوزاد در خدمت خانواده های محترم می باشد.

 

سیسمونی نوزاد شامل چند دسته بندی میشود؟
سیسمونی نوزاد برای پوشاک نوزاد
پوست نوزاد یکی از حساس‌ترین و نحیف ترین قسمت های بدن نوزاد است پس بدون شک انتخاب پوشاک و لباس مناسب برای نوزاد بسیار مهم است زیرا ارتباط مستقیم با پوست نوزاد دارد

سیسمونی نوزاد و سرویس خواب نوزاد
آرامش خواب کودک هم برای آرامش پدر مادر و هم برای رشد کودک اهمیت خیلی زیادی دارد، انتخاب سرویس خواب نوزاد هم برای سلامت خود نوزادو هم برای آرامش خواب نوزاد اهمیت زیادی دارد

لوازم بهداشتی سیسمونی نوزاد
نوزاد درماه‌های اول بیشتر از هر زمانی به رسیدگی نیاز دارد،این رسیدگی شامل بهداشت پوست نوزاد میشود

لوازم تغذیه نوزاد
علاوه بر تغذیه از طریق شیر مادر در ماه‌های اول،نوزاد در ماه‌های بعدی نیاز به تغذیه ای غیر از شیر مادر دارد و بهتر است لوازمی مخصوص برای غذای نوزاد تهیه کنید

لوازم حمل و نقل نوزاد
در صورتی که بخواهید به گردش و یا انجام امور روزمره به خارج از منزل بروید،نگه داشتن نوزاد در آغوش میتواند خسته کننده باشد.لوازم حمل ونقل نوزاد در این شرایط بسیار کمک میکند

اسباب بازی نوزاد
بازی کردن در هر سنی برای کودک میتواند به عملکرد نوزاد کمک کند. همچنین هر سنی اسباب بازی مخصوص خودش را دارد

لوازم ایمنی برای سیسمونی نوزاد
تمام موارد بالا در صورتی که از ایمنی کافی برخوردار نباشد،بسیار خطرناک خواهد بود.ضربه گیر و لوازم ایمنی برای هریک از موارد لیست سیسمونی نوزاد وجود دارد که برخی از این موارد ضروری هستند

 

وسایل بهداشتی و حمام سیسمونی نوزاد
 

حوله بزرگ صابون نوزاد پماد سوختگی شیر دوش  شیشه شیر نوزاد
حوله کوچک ژل ماساژ دستمال مرطوب بدون عطر پشه بند صندلی غذا خوری
حوله کلاه دار نوزاد پودر شوینده لباس نوزاد الکل سفید زیرانداز پلاستیکی برای تعویض پوشک کیف وسایل نوزاد
پوشک پودر بچه گاز شیشه شیر نوزاد جغجغه
کهنه نوزاد شامپوی بدن پنبه پستانک پتوی ضخیم ترمناسب با سرمای هوا
ناخن گیر شامپوی سر گوش پاک کن نوزاد فلاکس پتویی که دور نوزاد پیچیده شود
شربت گریب میکسچر
 

کرم دست و صورت لوسیون بعد از حمام پد استریل کرم پیشگیری از سوختگی پا
دندان گیر ژلاتینی اسفنج نرم و ضد حساسیت وان حمام کودک بطری آب کودک شیشه شور
 
پنبه بهداشتی

پودر صابون سرنگ دارو قطره چکان پیمانه دارو
 
لگن توالت

گیره لباس سطل زباله سبد لباس مایع لباسشویی لباس
 
پد تب بر

کرم مرطوب کننده کرم ضد آفتاب لگن آب فتق بند
 
تنظیف

وازلین دستمال نخی مسواک انگشتی رخت آویز
کهنه شور
 

کرم زینک اکساید تشکچه زیرگردنی زیرانداز یکبار مصرف
فین گیر نوزاد لیف حوله ای دماسنج لیوان آبمیوه خوری برس شیشه
 

 

لباس کودک در سیسمونی نوزاد پسر و دختر
بی شک لباس نوزاد یکی از مهمترین اجزاء در سیسمونی نوزاد دختر و پسر است.همانطور که می دانید لباس نوزاد به دلیل تماس با پوست فرشته کوچکتان بایستی با دقت تمام انتخاب و خریداری شود.زمانیکه که فرشته دوستداشتنی شما این لباس را می پوشد، با توجه به اینکه مدام باید لباس ها را بشویید، کیفیت جنسی که خریداری می کنید از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.یقینا دلتان می خواهد لباسی را برای فرشته کوچکتان خریداری کنید که هم کیفیت بالایی داشته باشد
و هم خیلی زود در گروه لباس های خراب قرار نگیرد. به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه به نکات مهمی که بایستی در زمان خرید لباس سیسمونی نوزاد دختر و پسر مورد توجه قرار دهید، بپردازیم.

استحکام سرویس کمد در سیسمونی نوزاد بسیار مهم است
استحکام کمد بسیار مهم است و بایستی در زمان خرید به این نکته توجه داشته باشید، اغلب دیده شده لوازمی  که ایستادنی هستند با لق زدن و کمی تکان خوردن روی زمین واژگون می شوند. از این رو در زمان خرید کمد برای سیسمونی نوزاد دختر یا سیسمونی نوزاد پسر به استحکام کمد توجه لازم را داشته باشید.

شلف دیواری یرای تزیین کردن
شلف ها در واقع طبقاتی هستند که محل اتصالشان، پنهان بوده و به دیوار نصب می شوند.این شلف ها دارای کاربردی بالا در تزئینات اتاق می باشند. همچنین استیکرهای دخترانه، مانند قلب،گلهای زیبا، شمع و پروانه در تزئین دیوار بکار می رود.رنگ های زیبای سفید، صورتی، قرمز و زرد خاص نوزادان دختر است. بر عکس، از استیکر هواپیما، اتومبیل و قطاردر مورد پسران استفاده می کنند.رنگ های سفید، آبی، قهوه ای، قرمز و سبز خاص نوزادان پسر می باشد.

پشه بند برای سیسمونی نوزاد پسر و دختر
بعد از خرید سرویس چوبی سیسمونی نوزاد پسر یا سرویس سیسمونی نوزاد دختر، پشه بند می توانددر گروه لوازم ضروری قرار گیرد چرا که در فصل تابستان بسیار کاربرد داشته و باعث آسودگی خاطر شما می شود.

پتو برای سیسمونی نوزاد پسر و دختر
غالبا دو عدد پتو برای سیسمونی نوزاد دختر یا سیسمونی نوزاد پسر کفایت می کند. حتما بعد از تهیه سرویس چوب سیسمونی نوزاد افدام به خرید پتو و لوازم دیگر خواب کنید از این دو پتو می توانید یکی را برای منزل و از دیگری برای بیرون استفاده نمایید.

تشک سیسمونی نوزاد پسر و دختر
یکی دیگر از لوازم ضروری بعد از تهیه سرویس چوبی سیسمونی نوزاد پسر یا سیسمونی نوزاد دختر، تشک استکه همراه با تخت برای سیسمونی نوزاد دختر و پسر خریداری می شود.منتها چیزی که در اکثر افراد دیده می شود، توجه به تخت است و برای خرید تشک دقت نمی کنند، درحالیکه تشک از اهمیت بسزایی برخوردار استو برای سلامتی جسمی کودک بسیار مهم بوده و بایستی به نکات مهمی توجه داشته باشید. در ادامه به این نکات می پردازیم.

 

لباس های زیپ دار در سیسمونی نوزاد
لازم است بدانید: لباس های زیپ دار برای نوزادان مناسب نیست و بهتر است آنها را برای سال اول خریداری نکنید چرا که ممکن است در زمان تعویض لباس نوزاد با پوست برخورد کند و باعث آسیب و حساسیت شود.

الیاف لباس نوزاد در سیسمونی نوزاد
لباس نوزاد بایستی از الیاف نرم و پنبه ای درست شود تا پوست نوزاد را اذیت نکند، از این رو در زمان خرید لباس نوزاد پسر و دختر می توانید روی لباس دستی بکشید و اگر باعث آزار دست نشد می توانید با اطمینان آن لباس را برای نوزاد خود خریداری کنید.

دنبالک ها: پوشک نوزاد ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 6 آذر 1398 12:17 ق.ظ

 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات